راه‌اندازی نخستین کارگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در استان خوزستان

  • منتشر شده در: 06/ 02/ 1400
  • اخبار
  • توسط: مدیر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر روح اله دهقانی فیروزآبادی سرپرست شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: پس از صدور نخستین مجوز آزمایشگاه مرکزی برای استان کرمان که در حوزه های تخصصی میکروبیولوژی مواد غذایی، میکروبیولوژی آب و فاضلاب، خاک، کروماتوگرافی و آنالیز عنصری صورت گرفت، نخستین مجوز راه اندازی و بهره برداری از کارگاه های مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه تخصصی ورزش و تندرستی برای واحد آبادان و در حوزه ماشین ابزار برای واحد اهواز صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: این مجوزها بر مبنای بخشنامه  «تاسیس و راه اندازی آزمایشگاه/کارگاه های مرکزی» که در آبان ماه 1399 صادر و به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شد، صورت گرفته است. همچنین واحدهای دانشگاهی دیگری که در نوبت صدور مجوز آزمایشگاه/کارگاه مرکزی هستند، طرح تفصیلی در حوزه آزمایشگاه/کارگاه تخصصی را برای بررسی و صدور مجوز به اداره کل آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه ارسال کرده اند که پس از طرح در کارگروه های تخصصی در صورت تایید و تصویب، مجوز راه اندازی دریافت خواهند کرد.

سرپرست شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: امیدواریم مجموع این اقدامات در راستای شعار سال 1400 که توسط مقام معظم رهبری با نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است، در سطح واحدهای دانشگاهی راه گشا باشد و منافع آن به جامعه ی علمی و صنعتی کشور برسد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی افزود: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه کارگاه های فنی - مهندسی هستند و باید اقدامات اجرایی لازم را برای شناسایی ظرفیت ها و راه اندازی کارگاه های مرکزی به منظور افزایش بهره وری از این حوزه انجام دهند.

وی، توسعه زیرساخت ها با کمک بخش خصوصی و افزایش اثرگذاری در روند توسعه و رشد بخش پژوهشی کشور را از جمله اهداف حوزه آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه دانست که با تأسیس و راه اندازی آزمایشگاه ها/کارگاه های مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور تا حدودی محقق خواهد شد.

لازم به ذکر است شیوه نامه اجرایی راه اندازی آزمایشگاه ها/کارگاه های مرکزی در پورتال ساها به آدرس  saha.iau.ir  در دسترس علاقه مندان است.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید